نخستین جشن دانش آموختگان دانشگاه علمی کاربردی استان تهران برگزار شد

۸ مرداد ۱۳۹۸

آیین تجلیل از دانش آموختگان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان تهران،با حضور دکترمحمدرضا عارف نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس و رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، دکتر محمدحسین امید رئیسدانشگاه جامع علمی کاربردی، دکتر فرامرز اکرمی رئیس دانشگاه علمی کاربردی واحد شرق استان تهران، دکتر فرهمند رادرئیس دانشگاه علمی کاربردی واحد غرب استان تهران و سایر مدیران ستادی آیین تجلیل از دانش آموختگان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان تهران در تالار وزارت کشور برگزار شد.

در این مراسم که به میزبانی واحد استانی تهران شرق برگزار گردید دکتر محمد حسین امید ریاست محترم دانشگاه؛ ارتباط با دانش آموختگان را امری مهم و ضروری در دستیابی به اهداف دانشگاه دانست وی با تاکید بر ایده آل های دانشگاه نسل سوم عنوان نمود: بیش از ۱۰۰مرکز نوآوری در دانشگاه با ایده تولید ثروت وجود دارد . در بخشی دیگر از سخنان خود ریاست دانشگاه فرمودند: چیزی جز ارتقا کیفیت دانشگاه مدنظر نداریم. بیش از ۷۰درصد دانش آموختگان دانشگاه اشتغال داشته چرا که باور داریم دانشجو در مسیری که ادامه تحصیل داده است باید شاغل گردد. دکتر امید تشویق دانشجویان به سمت مهارت محوری را منوط به حمایت های دولت دانسته و تاکید کرد ند پرهزینه گی دانشگاه نباید به کاهش انگیزه در دانشجویان منجر شود.

در ادامه مراسم دکتر محمدرضا عارف رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به ایراد سخن پرداخته و دانشگاه علمی کاربردی را دانشگاهی مهم و تاثیرگذار در عرصه توسعه و پیشرفت گشور دانست . وی با بیان این که قبل از تاسیس دانشگاه روش های آکادمیک فعلی  پاسخگوی خلاءها و نیازهای صنعت نبود  از دانشگاه علمی کابردی به عنوان راهکاری جهت  توامان نمودن آموزش و مهارت یاد کرد. دکتر عارف حمایت همه نهادهای حاکمیتی را جهت ارتقا نظام دانش و مهارت و تشویق دانشجویان بدین سمت لازم دانست و بر ضرورت تدوین طرحی جامع برای ارتقا جایگاه دانشگاه و دادن سهم بیشتر به آن در عرصه آموزش عالی تاکید نمود. ارتقا شاخص بهره وری و جبران خلاء متخصصان مهارتی در کنار تاکید برمقوله دانش، عاملی ضروری و مهم دیگری بود که وی در خلال صحبت هایش پیرامون دانشگاه علمی کاربردی به آن اشاره کرد. دکتر عارف با تاکید مجدد بر حفظ جایگاه دانشگاه علمی کاربردی  به  اسناد بالادستی از جمله اقتصاد مقاومتی اشاره و برسهم بالای نیروی انسانی ماهر، خلاق و با تجربه در آن تاکید کردند.