درباره مركز

مسئولين مجتمع آموزشي، نيكوكاري رعد پس از سه دهه آموزش هاي فني و حرفه اي با هدف ايجاد اشتغال توان يابان تحت پوشش در سال ۱۳۸۹ در راستاي حمايت از ارتقا و استمرار تحصيل عزيزان داراي معلوليت مركز آموزش عالي علمي و كاربردي رعد را تاسيس كردند و با کسب مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری، دانشگاه جامع علمی-کاربردی رعد وابسته به سازمان بهزیستی کشور فعالیت خود را از نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۰-۸۹ آغاز کرد.

در ابتدا برگزاری دوره‌های پودمانی ویژه توان‌یابان در دستور کار قرار گرفت و در ادامه عناوین دوره‌های آموزشی جدیدتری به سه فصل فعالیت‌های آموزشی آن افزوده شد.

 

اكنون با توجه به ارتقاء سطح كمي و كيفي و رعايت استانداردهاي مصوب دانشگاه جامع علمي _ كاربردي و سازمان بهزيستي كشور در حال حاضر این دانشگاه که در رشته های گرافیک ، کامپیوتر ، آموزش و تربیت معلم فعال بوده که بنای اصلی خود را برای آموزش فراگیر و علمی معلولان جسمی نهاده است .

این دانشگاه اکنون با ۵۷۳ نفردانشجو دارد و برای ورود به این دانشگاه آزمون ورودی لازم نیست وتنها شرط معدل است که بر روی ثبت نام دانشجویان تاثیر گذار خواهد بود.این واحد علمی و آموزشی در مقطع کاردانی بوده و از لحاظ آمادگی و فضا برای معولان جسمی مناسب سازی شده است.